Kodėl svetainėms auditas toks svarbus?

Kodėl svetainėms auditas toks svarbus? post thumbnail image

Stipri svetainė yra pirmas stiprios internetinės reputacijos statinio blokas. Iš tikrųjų, tyrimai rodo, kad 75% klientų vertina įmonės patikimumą pagal jos svetainę.

Todėl svarbu reguliariai įvertinti savo svetainę, kad galėtumėte savo auditorijai pasiūlyti gerą naudotojo patirtį. Geriausias būdas tai padaryti yra audituoti savo svetainę, nes tai padeda patikrinti svetainės našumą ir pačią jos būklę. Tai padeda užpildyti tarpus, kurie veikia galutinę naudotojo patirtį ir konversijos rodiklį.

Šiame tinklaraščio įraše mes jums paaiškinsime, kas yra SEO auditas, jo tipai, nauda ir parametrai.

Kas yra svetainės auditas?

Svetainės auditas yra išsamus svetainės patikrinimas, siekiant nustatyti jos sklandų veikimą, visiškai patikimą saugumą ir patogią galutinio vartotojo patirtį. Tai padeda:

  • Įvertinti svetainę pagal parametrus, lemiančius jos matomumą „Google“ paieškos reitinguose.
  • Pateikti išsamią svetainės analizę.
  • Atskleisti problemas, trukdančias svetainės veikimui.
  • Pasiūlyti vietas, kurios reikalauja tobulinimo.
  • Padidinti svetainės lankytojų srautą ir vartotojų įsitraukimą.

Dabar kai žinote kas yra svetainės auditas, pasinerkime į svetainės audito tipus.

Tinklalapio audito tipai

Kiekviena svetainė skiriasi viena nuo kitos ir turi savo iššūkius, kuriuos reikia spręsti ir išspręsti. Todėl yra skirtingų auditų tipų, skirtų tam tikroms svetainės sritims.

Kai kurie dažni svetainės audito tipai yra:

  • SEO auditas: SEO auditas analizuoja, kaip jūsų svetainė veikia paieškos reitinguose. Raktiniai žodžiai, nuorodų profilis, lankytojų elgsena, konversijos, metaduomenys ir dar tam tikri parametrai, pagal kuriuos atliekamas SEO auditas.
  • Turinio auditas: Dažnai turinys peržiūrimas SEO audituose. Tačiau atskiri turinio auditai užtikrina, kad Jūsų tekstas atitinka Jūsų verslą. Be to, jis taip pat identifikuoja turinį, kuris skatina konversijas.
  • Techninis auditas: Nepakanka sekti SEO algoritmų ir geros kokybės turinio, jei yra techninių problemų. Todėl techninis auditas tiria sugedusias vidines nuorodas ir peradresavimo grandines, nenuoseklų XML ir kt.
  • Dizaino auditas: Jis užtikrina, kad Jūsų svetainės dizainas vizualiai patrauklus, siekiant gerinti vartotojo patirtį. Tokio tipo auditas patikrina ar turinys, struktūra ir spalvos Jūsų svetainėje padeda teikti puikią vartotojo patirtį.
  • Konkurentų svetainės auditas: Norint užtikrinti, kad Jūsų verslas būtų unikalus, turite žinoti, ką daro Jūsų konkurentai. Laikas nuo laiko analizuojant konkurentų svetaines, galite parengti strategijas geresnei verslo veiklai.

Dabar pažvelkime giliau ir sužinokime 7 svarbiausių svetainės audito parametrų.

7 svarbiausių svetainės audito parametrų

Atliekant auditą, Jūsų svetainė yra tikrinama pagal įvairius parametrus. Tačiau 10 svarbiausių svetainės audito parametrų yra šie:

Svetainės Greitis

Jūsų svetainės greitis turi įtakos tam, kaip vartotojai naršo Jūsų svetainėje. Iš tikrųjų tyrimai rodo, kad pirmosios 5 sekundės puslapio įkrovimo, turi didžiausią įtaką konversijos rodikliams.

Svetainės tinkamumas skirtingiems įrenginiams

Svarbu, kad svetainė galėtų prisitaikyti prie įvairių įrenginių, tokių kaip telefonai, kompiuteriai ir planšetiniai kompiuteriai. Vienas iš būdų patikrinti, ar Jūsų svetainė atsako į mažesnį ekraną, yra naudoti „Google“ siūlomą mobiliųjų įrenginių draugiškumo testavimo įrankį.

Saugumo priemonės

Svetainės saugumo auditas analizuoja Jūsų svetainės duomenų saugumą, vientisumą ir konfidencialumą. Tai apima saugumo politikos, saugumo valdymo ir su IT turtu susijusių galimų grėsmių patikrinimą.

Trečiųjų šalių papildiniai

Svetainės auditas padeda išnagrinėti trečiųjų šalių papildinius, kurie gali paveikti svetainės našumą. Be to, toks auditas taip pat tikrina, ar Jūsų svetainei reikia atnaujinti trečiųjų šalių papildinius, kad pagerintų svetainės funkcionalumą.

Platformos atnaujinimo įvertinimas

Tokiais atvejais kaip „WordPress“ ir „Drupal“ reguliariai išleidžiamos naujos versijos su papildomomis funkcijomis. Svetainės auditas vertina svetainę pagal jos platformos versiją ir įvertina atnaujinimo ir mastelio keitimo poreikį.

Vaizdų optimizavimas

Jei Jūsų svetainėje yra daug vaizdų, tai gali sulėtinti jos greitį, dėl to gali pablogėti SEO reitingas. Vaizdų optimizavimo auditas patikrina svetainės vaizdus pagal dydį ir suspaudimą, miniatiūras ir alternatyvius atributus.

Turinio optimizavimas

Svetainės turinio audite įvertinami tokie ištekliai kaip tinklaraščiai, nukreipimo puslapiai, ar juose yra tinkamų nuorodų, taikomi raktiniai žodžiai.

Svetainės audito privalumai

Iki šiol mes žinome, kad svetainės auditas yra naudingas Jūsų verslui, nes jis vertina Jūsų svetainę dėl problemų ir siūlo sprendimus šioms problemoms.

Štai dar keletas svetainės audito privalumų –

Pagerinta vartotojo patirtis

Su audito pagalba galima ištaisyti svetainės problemas, dėl kurių ji būtų kraunama greičiau, lengvai naršoma ir būtų pritaikyta mobiliems įrenginiams. Visi šie veiksniai kartu pagerina vartotojo patirtį, kas daro įtaką didesniam konversijos rodikliui.

Paieškos variklio optimizavimas

Jūsų svetainės ir jos turinio optimizavimas ne tik pagerina Jūsų reitingą SEO, bet ir pritraukia lankytojus. Svetainės auditas padės jums optimizuoti svetainę paieškos variklio rezultatų puslapiuose (SERPs).

Padidinami konversijos rodikliai

Kiekvienas rinkodaros vadovas nori generuoti potencialius klientus ir padidinti konversijas. Svetainės auditas padeda nustatyti ir užpildyti spragas svetainėje, todėl sukuriama puiki vartotojo patirtis, o tai savo ruožtu padidina konversijos rodiklius.

Pagerinta turinio kokybė

Turinys atlieka esminį vaidmenį siekiant pritraukti klientų dėmesį ir taip pat yra privalumas SEO reitingui. Svetainės auditas išryškins būtinas priemones, skirtas pagerinti turinio kokybę, kas padės pritraukti ir konvertuoti potencialius klientus.

Išlaikomas ,,Google” algoritmas

„Google“ algoritmai nuolat kinta ir svetainė turi spėti su šiais pokyčiais. Reguliariai atliekamas svetainės auditas išlaikys svetainę geroje būklėje ir atnaujins ją pagal naujausius algoritmus. Tai savo ruožtu padidins jūsų svetainės matomumą SERPs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post