Kodėl verta naudoti žymas puslapiuose?

Kodėl verta naudoti žymas puslapiuose? post thumbnail image

Vienas iš SEO aspektų, kuriam vis labiau skiriama dėmesio, yra temos autoritetas. Paprastai tariant, temos autoritetas (TA) yra rodiklis, kuris nurodo, kiek galite pasitikėti svetain4je konkrečia tema.

Pavyzdžiui, svetainėje, kurioje skelbiami automobilių atsiliepimai, gali būti aukštas temos autoritetas automobilių temomis, bet žemas temos autoritetas nesusijusiomis temomis, pvz., receptais ar politika.

Teorija sako, kad „Google“ patvirtino naudojanti sistemą, kuri įvertina svetainės teminį autoritetą, analizuodama jos turinį. „Google“ suvokia jūsų turinio temas (tai padeda indeksuoti ir reitinguoti puslapius pagal tinkamus paieškos terminus) ir vertina kiekvieno svetainės turinio kokybę bei kompetenciją.

Pagal SEO pramonės teoriją rezultatas yra metrikų rinkinys, kuris nurodo svetainės teminį autoritetą. Kuo didesnis svetainės teminis autoritetas tam tikra tema, tuo geriau jos turinys bus reitinguojamas pagal šią temą susijusiomis paieškos užklausomis.

„Google“ naudoja įvairias temas, pagal kurias vertina teminio autoriteto balus. Labai tikėtina, kad jos atitinka interesus/pomėgius, kuriuos „Google Discover“ naudoja, siekdama pritaikyti kiekvieno naudotojo turinio sklaidos kanalą.

Atrodo, kad naujienų leidėjams teminis autoritetas yra vienas iš dviejų pagrindinių metrikų, kurias „Google“ naudoja norėdama atnaujinti arba sumažinti leidėjo matomumą, kai tik išleidžiamas pagrindinis algoritmo atnaujinimas (kitas veiksnys yra E-E-A-T, kuris dažnai susijęs su teminiu autoritetu).

Rodomas jūsų temos autoritetas

Ką leidėjas turi daryti, kad parodytų teminį autoritetą? Kokius signalus galime įgyvendinti, kad pagerintume teminį autoritetą temomis, kuriose mūsų žurnalistika yra stipriausia? Ar užtenka reguliariai skelbti naujus straipsnius šia tema ir tikėtis, kad „Google“ tai atpažins?

Atsakymas į paskutinį klausimą, deja, yra ne. Vien tik naujų straipsnių publikavimas nepakanka. Yra papildomi signalai, kuriuos turėtumėte įgyvendinti, norint padidinti specializuotų temų teminį autoritetą.

Svarbiausias papildomas signalas yra jūsų svetainės struktūra ir kategorizacija. Pagrindinės jūsų naujienų svetainės skiltys turėtų būti aiškiai suskirstytos į kategorijas. Tai leidžia naudotojams ir paieškos sistemoms aiškiai suprasti, apie ką yra jūsų turinys. Jūsų svetainės pagrindinėje navigacijos juostoje turėtų būti matomos pagrindinės skiltys, kuriose pateikiami straipsniai, kurie sudaro jūsų žurnalistikos produkcijos esmę.

Pavyzdžiui, jei jūs turite stiprią žurnalistiką apie automobilius, kiekviename puslapyje turėtumėte turėti kategoriją “Automobiliai” kaip svarbiausią navigacijos elementą. Tačiau jei retai rašote apie kitas temas (arba tiesiog užpildote automobilių kategoriją neaktualiais straipsniais), tai greičiausiai neturėtumėte rodyti jos kaip svarbiausio navigacijos elemento, nes tai nėra vienas iš jūsų žurnalistinių privalumų.

Svarbu užtikrinti, kad jūsų pagrindinės navigacijos nuorodos atitiktų jūsų žurnalistinį specialumą ir tematiką. Pvz., Jei jūsų žurnalistika yra orientuota į sportą, tai turėtų būti aiškiai atspindėta jūsų svetainės navigacijoje, o ne vidinių politinių diskusijų.

Galbūt verta atlikti tinkamą informacijos architektūros analizę, kurios metu galėsite apibrėžti svetainės turinio kategorijas ir taksonomiją, kurioje žurnalistinės produkcijos apimtis ir kokybė atlieka svarbų vaidmenį, nustatant praktinius rezultatus.

Jei nežinote savo naujienų svetainės žurnalistinių stipriųjų ir silpnųjų pusių, tai kelia daugiau problemų nei tik SEO. Svarbu gerai suprasti savo žurnalistikos specializaciją ir pasiūlyti kokybišką, autentišką ir informatyvų turinį, kuris atitiktų savo auditorijos poreikius ir interesus.

Žymos puslapiuose

Taigi, kur dera žymėti puslapius? Daugelis leidėjų vertina žymų puslapius kaip visiškai skirtingą mechanizmą nuo svetainės skilties, paprastai dėl to, kad žymių puslapių šablonas skiriasi nuo skilties puslapio šablono. Tačiau tai yra klaidingas požiūris.

Mano nuomone, žymių puslapiai yra papildomos svetainės skiltys, kurios neturi vietos pagrindinėje naršymo juostoje. Kiekvienas žymos puslapis tarnauja tuo pačiu tikslu kaip ir svetainės skiltis: jame renkamas turinys viena tema.

Pagrindinis skirtumas yra tas, kad svetainės skiltys yra matomos pagrindinėse naršymo nuorodose, o žymų puslapiai yra pasiekiami per žymų nuorodas straipsnių puslapiuose. Nepaisant šios skirtumo, SEO požiūriu žymos atlieka tą pačią funkciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post