Kodėl raktažodžių pozicijos nėra stabilios?

Kodėl raktažodžių pozicijos nėra stabilios? post thumbnail image

Kartais jūsų svetainės SEO rezultatai gali kelti nuvylimą. Vakar jūsų tinklalapis buvo tarp pirmaujančių „Google“ paieškos rezultatų. Bet šiandien tą pačią užklausą įvedę, savo svetainę radote antrame paieškos puslapyje. Todėl kyla klausimas – kas įvyko? Gal jūsų tinklalapį paveikė „Panda“ ir „Penguin“ algoritmai?

Jūsų svetainės pozicijų paieškos sistemoje stabilumas priklauso tiesiogiai nuo jūsų. Jei matote, kad jūsų pozicijos tarsi šoka, tai rodo, kad kai kurie jūsų SEO veiksmai gali būti peržiūrėti.

Yra penkios dažniausios priežastys, dėl kurių svetainės reitingai gali svyruoti. Atkreipkite į juos dėmesį, sukurkite veiksmų planą ir pradėkite jį taikyti. Po korekcijų turėtumėte matyti teigiamus pokyčius, jei pavyks ištaisyti šias būdingas problemas.

Ar raktažodžiai yra struktūrizuotai sudėlioti?

Raktinių žodžių struktūrizavimas reiškia jūsų svetainės raktinių žodžių sistemingą klasifikaciją pagal jų svarbą, atitikimą ir vertę. Toliau juos suskirstome į skirtingas kategorijas ir subkategorijas. Esminė idėja yra užtikrinti, kad kiekvienas raktinis žodis būtų tiesiogiai susijęs su tam tikru jūsų svetainės puslapiu, kuriame yra atitinkamo raktinio žodžio turinys. Jei nesilaikėte šios praktikos, jūsų svetainės pozicijos paieškos sistemoje gali būti nepastovios ir norint padėtį ištaisyti, gali tekti pertvarkyti jūsų svetainės turinį ir raktinių žodžių naudojimą.

Jūsų svetainėje yra tikrinimo problemų

Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių svetainės reitingavimas paieškos sistemose gali svyruoti, yra susijusi su paieškos sistemų vorų elgsena, kai jie indeksuoja jūsų svetainę. Reidas Bandremeris iš konsultacijų įmonės „LunaMetrics“ šią temą aptarė savo straipsnyje. Nors straipsnyje pateikiama daugybė detalių, Bandremeris išskiria tris pagrindines indeksavimo problemų kategorijas, kurios gali turėti įtakos reitingavimo pastovumui:

  1. Problemos, kai paieškos sistema negali atsiųsti jūsų URL – tai vadinamos tikrinimo klaidomis.
  2. Puslapiai, kurie yra ignoruojami paieškos sistemų vorų, dažniausiai dėl tam tikrų kodų jūsų svetainėje, kurie trukdo vorams patekti į jūsų turinį.
  3. Situacijos, kai vorai indeksuoja svetainės puslapius, kurių iš tikrųjų neturėtų indeksuoti (pavyzdžiui, privačius puslapius).

Taip pat, naudojantis svetainės audito įrankiais, galite aptikti daugiau indeksavimo problemų, susijusių su jūsų svetaine.

Jūsų hostingas yra netinkamas

Paieškos sistemos vorai reguliariai lankosi jūsų svetainėje. Jei jie mėgins tai padaryti tuo metu, kai jūsų hostingo serveris yra neaktyvus, jų prieiga nesėkmingai baigsis. Pasikartojusios tokios problemos gali priversti paieškos sistemą laikyti jūsų svetainę nepastovia, o tai neigiamai atsilieps jūsų pozicijoms paieškos rezultatuose.

Serverio downtime ir puslapio įkrovimo laikas (kurį gali veikti jūsų hostingo tiekėjo serverio efektyvumas) yra svarbūs veiksniai, į kuriuos paieškos varikliai atsižvelgia formuodami reitingus. Taigi, jei jūsų serverio veikimas yra nestabilus, tai tiesiogiai gali paveikti jūsų svetainės pozicijas paieškos rezultatų puslapiuose.

Prastas vidinis susiejimas

Ekspertų nuomonės rodo, kad blogai organizuotas vidinis susiejimas gali sukliudyti paieškos sistemoms efektyviai indeksuoti jūsų svetainės puslapius. Tai gali apimti nuorodas į puslapius, kuriuos galima peržiūrėti tik po formos užpildymo, ar nuorodas, kurios nukreipia į turinį, kuris įkeltas per „JavaScript“ ar „Flash“.

Todėl, jei pastebite, kad jūsų svetainės pozicijos paieškos sistemoje yra nestabilios, verta peržiūrėti, ar nėra problemų su vidinėmis nuorodomis, ypač su tomis, kurios gali būti sugadintos arba nukreipia į puslapius, kuriuos sunku ar neįmanoma indeksuoti.

Svetainės pokyčiai

Nors įvairovė praturtina gyvenimą, dažni svetainės pakeitimai gali neigiamai paveikti jos pozicijas paieškos sistemos rezultatų puslapiuose (SERP). Nors reguliarus turinio atnaujinimas yra gyvybiškai svarbus – ir iš tiesų tai esminis dalykas – dažni ir masiniai pakeitimai gali destabilizuoti jūsų svetainės reitingus paieškos sistemoje.

Tinklaraštis, skirtas nepasiekiamiems raktiniams žodžiams

Kartais yra sunku integruoti tam tikrus raktinius žodžius į jūsų svetainės produkto ar paslaugos puslapį, nes jie gali atrodyti nenatūraliai arba netinka kontekstui. Būtent čia į pagalbą ateina tinklaraštis. Atlikite trumpą šio raktinio žodžio paiešką „Google“ ir išnagrinėkite, kurie puslapiai jį įvertino aukštai. Išanalizuokite jų turinį ir sukurti aukštos kokybės tinklaraščio įrašą, kuris būtų išsamesnis ir informatyvesnis nei konkurentų straipsniai. Be to, tai yra efektyvus būdas pritraukti tikslingą lankytojų srautą.

Kaip išvengti reitingo nestabilumo

Žinoti, kokias problemas reikėtų ieškoti ir kaip jas spręsti siekiant pagerinti reitingų stabilumą, yra labai vertinga. Tačiau, kaip ir daugelyje kitų sričių, geriau užkirsti kelią problemoms nei jas gydyti. Įrankiai, pavyzdžiui, „Website Analyzer“, gali padėti atlikti detalią svetainės analizę ir identifikuoti paslėptas galimybes gerinti reitingą.

Atrinkę SEO aspektus, kurie gali paveikti jūsų svetainės pozicijas paieškos rezultatuose, svarbu sudaryti veiksmų planą, kad galėtumėte sistemiškai spręsti kiekvieną rastą problemą.

Šiame plane turėtų būti numatytas nuolatinis SEO veiklos stebėjimas ir svetainės turinio tobulinimas. Planuodami veiksmus pasiskirstykite juos laikotarpiu, kad išvengtumėte didelių pakeitimų vienu metu. Svetainės analizė atskleis, kaip veikia jūsų hostingo serveris, raktiniai žodžiai ir nuorodos, leisianti jums taikyti tinkamas strategijas reitingų stabilumui užtikrinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post

SEO Patarimai padėsiantys iškelti puslapį į aukštesnes pozicijas

Kaip padidinti lankytojų srautą internetinėje svetainėje?Kaip padidinti lankytojų srautą internetinėje svetainėje?

Sužinosite Sukurkite gerai suprojektuotą puslapįSutelkite dėmesį į konkrečią temąPasirinkite tinkamus raktažodžiusKurkite kokybišką turinįKurkite patrauklius puslapių pavadinimus ir antraštesOptimizuokite savo paveikslėliusSumažinkite svetainės krovimosi laikąRašykite informatyvius ,,Meta” aprašymusPuslapių susiejimas Galbūt nesenai susikūrėte