Sitemap galutinis taškas išnyks

Sitemap galutinis taškas išnyks post thumbnail image

Svetainių schemų protokolas buvo įvestas 2005 m. su tikslu padėti paieškos sistemoms atrasti naujus URL ir planuoti jau atrastų URL tikrinimus. Šis protokolas ilgą laiką buvo labai populiarus ir nepasikeitė daugiau nei 15 metų. Nors bendra idėja vis dar yra naudinga, kai kurie šiandieninio interneto aspektai tapo mažiau praktiški.

Dėl šios priežasties ,,Google” pranešė, kad nutraukia svetainės schemų “ping” galutinio taško naudojimą ir siūlo papildomas rekomendacijas dėl elemento “lastmod” naudojimo.

Svetainės schemų ping

Svetainės schemų protokolas apibrėžia netikrintą REST metodą, skirtą paieškos sistemoms pateikti svetainės schemas. Remiantis ,,Google” vidiniais tyrimais ir kitų paieškos variklių, pvz., „Bing“, duomenimis, šiuo metu šie netikrinti svetainės schemų pateikimai nėra labai naudingi. Iš tikrųjų, dauguma pateiktų pranešimų „Google“ paieškoje nukreipia į prastos kokybės turinį. Todėl paieškos sistema nusprendėme nutraukti svetainės schemų ping palaikymą, o galutinis taškas nebebus veikiantis po 6 mėnesių. Vis dėlto, norint pateikti savo svetainės schemas, vis dar galite naudoti robots.txt ir Search Console. Tačiau HTTP užklausos (ping) į šį nebenaudojamą REST galutinį tašką sukels 404 klaidą. Jei jūsų kodas arba papildiniai naudoja šį galinį tašką, tai nesukels problemų „Google“ paieškoje. Jums nereikia atlikti jokių pakeitimų, tačiau naudoti galutinį tašką taip pat nebus naudinga.

Paskutinis modo elementas

,,Google” teigia, kad per paskutinius metus pastebėjo, kad skirtingose svetainėse lastmod elemento naudingumas yra įvairus. Tai gali būti susiję su paskelbto turinio arba turinio valdymo sistemos rezultatais. Nepaisant to, šiuo metu lastmod daugelyje atvejų iš tikrųjų yra naudingas signalas, kai planuojame aptikti anksčiau rastus URL.

Kad lastmod elementas būtų naudingas, pirmiausia jis turi būti pateiktas tinkamame datos formate. Kai pateiksite svetainės schemą, „Search Console“ jums praneš, ar datos formatas yra tinkamas. Antra, svarbu, kad lastmod elementas nuosekliai atitiktų realybę, jei jūsų puslapis pasikeitė prieš 7 metus, bet lastmod elemente teigiate, kad jis buvo keičiamas vakar, galiausiai ,,Google” praranda pasitikėjimą paskutinio modifikavimo datomis jūsų puslapiuose.

Lastmod elementą galite naudoti visuose savo svetainės schemos puslapiuose arba tik tiems, kuriuos tikrai žinote. Pavyzdžiui, kai kurios svetainės valdymo sistemos gali neturėti patogios galimybės lengvai nustatyti pagrindinio puslapio ar kategorijos puslapio pakeitimo datos, nes jos tiesiogiai susijusios su kitais svetainės puslapiais. Tokiais atvejais verta palikti lastmod elementą tik tiems puslapiams, kuriuos žinote pakeitus.

Kuomet ,,Google” kalba apie “paskutinę modifikaciją”, iš tikrųjų turi omenyje “paskutinę reikšmingą modifikaciją”. Jei puslapio šone arba apačioje pakeitėte nereikšmingą teksto dalį, nėra būtinybės atnaujinti lastmod reikšmės. Tačiau jei pakeitėte pagrindinį tekstą, įtraukėte arba pakeitėte struktūrinius duomenis arba atnaujinote kai kurias nuorodas, rekomenduojame atnaujinti lastmod reikšmę.

Šaltinis: Google Developers Blog – Understanding Changes to Sitemaps Lastmod and Ping

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post

Kas yra domenas

Kas yra domenas?Kas yra domenas?

Domeno vardas yra tekstinis identifikatorius, susijęs su raidiniu ir skaitmeniniu IP adresu, kuris naudojamas siekiant patekti į interneto svetainę per internetinę naršyklę. Kitaip tariant, domeno vardas yra tekstinė frazė, kurią