Kas yra domenas?

Kas yra domenas? post thumbnail image

Domeno vardas yra tekstinis identifikatorius, susijęs su raidiniu ir skaitmeniniu IP adresu, kuris naudojamas siekiant patekti į interneto svetainę per internetinę naršyklę. Kitaip tariant, domeno vardas yra tekstinė frazė, kurią vartotojas suveda į naršyklės adresų juostą, kad atsidurtų tam tikroje interneto svetainėje. Pavyzdžiui, “Seorocket” domeno vardas yra “Seorocket.lt”.

Svetainės faktinis adresas yra sudėtingas skaitmeninis IP adresas (pavyzdžiui, 192.1.1.11), bet dėka DNS sistemos, vartotojai gali tiesiog įvesti žmogiškai suprantamus domeno vardus ir būti nukreipti į norimas svetaines. Šis procesas vadinamas DNS užklausa.

Kas tvarko domenų vardus?

Domenų vardų priežiūra yra domenų registrų atsakomybė, jie atsako už domenų vardų rezervavimą ir pardavimą. Bet kas, norintis kurti interneto svetainę, gali užsiregistruoti domeno vardą pas paslaugų teikėją. Šiuo metu yra registruota daugiau nei 300 milijonų domenų vardų.

Kuo skiriasi domeno pavadinimas ir URL?

Vieningasis išteklių lokatorius (URL), kartais vadinamas interneto adresu, apima svetainės domeno vardą ir kitą informaciją, įskaitant protokolą ir kelią. Pavyzdžiui, URL ‘https://seorocket.lt/seo-straipsniu-rasymas-2/‘. ‘Seorocket.lt’ yra domeno vardas, ‘https’ yra protokolas, o ‘/seo-straipsniu-rasymas-2/’ yra kelias į konkretų svetainės puslapį.

Kas yra subdomenas?

Subdomenas yra pridedamas prie pagrindinio domeno vardo dalis. Jie yra sukurti tam, kad būtų lengviau valdyti ir naviguoti tarp skirtingų svetainės sekcijų. Galima kurti daugybę subdomenų arba antrinių domenų pagrindinio domeno viduje.

Subdomenas galėtų atrodyti taip ,,Subdomenas.Seorocket.lt”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post