Turinio svarba svetainių kūrime

Turinio svarba svetainių kūrime post thumbnail image

Jūsų internetinės svetainės sėkmė priklauso nuo turinio, kurį kuriate savo lankytojams.

Šiandien pasaulyje yra 1,8 milijardo svetainių gausa, o kiekvienas lankytojas internete ieško kažko konkretaus. Todėl jūsų svetainės turinys turi būti kaip raktas, atveriantis duris į tai, ko ieško jūsų tikslinė auditorija.

Kodėl svetainės turinys yra svarbus?

Jūsų svetainės sėkmė priklauso nuo vertingo turinio, nes jis tiesiogiai veikia jūsų svetainės patogumą ir pelningumą. Kai svetainės lankytojai negali pasiekti savo tikslų, pvz., rasti informacijos, pirkti produktų, jie praranda susidomėjimą ir palieka svetainę. Tokiu atveju jūs prarandate potencialius klientus.

Lankytojai dažnai tikisi matyti tam tikrą turinį svetainės antraštėje, pvz., naršymo juostą. Jei tokio tūrinio trūksta arba jo padėtis nėra patogi, tai gali būti nepatogu lankytojams. Jie nežinos, kur rasti ieškomos informacijos ir greičiausiai persikels į kitą svetainę.

Be to, žmonės dažnai renkasi prekės ženklus, o ne konkrečius produktus. Jūsų svetainės turinys turėtų perteikti jūsų prekės ženklo istoriją, kad lankytojai galėtų suvokti jūsų misiją ir atpažinti jūsų vardą visoje interneto erdvėje. Tai padės jums užmegzti ryšį su auditorija. Logotipai, šūkiai ir spalvų deriniai atspindi jūsų tapatumą ir padeda lankytojams atpažinti jūsų pranešimus, kad jie, tikėtina, pasirinktų jūsų produktą ar paslaugą, o ne kitų.

Be to, svetainės turinys yra svarbus, nes jis padeda jums perduoti tai, kas jums rūpi, savo skaitytojui. Norite įtikinti lankytojus, kad jūsų produktas ar paslauga gali išspręsti jų problemas, ar tai būtų sudėtingas kelionės planavimas, ar verslo tobulinimas. Kaip pateikiama informacija svetainėje, tai labai įtakoja ar jūsų turinys pasieks skaitytoją. Svarbu, kad jūsų turinys rezonuotų su skaitytoju ir atspindėtų jo poreikius.

Turinys ir paieškos sistemos

SEO yra procesas, kuris apima turinio optimizavimą, kad jis gautų aukštą reitingą paieškos sistemose,  rezultatų puslapiuose. Didelis SERP reitingas padidina jūsų svetainės matomumą, nes dauguma žmonių dažniausiai peržiūri tik pirmas kelias SERP nuorodas. Turint kokybišką turinį, didėja galimybės pritraukti naujus klientus.

„Google“ naudoja savo žiniatinklio robotus, kurie nuskaitydami jūsų svetainės komponentus, įskaitant tekstą, vaizdus ir vaizdo įrašus, juos analizuoja ir saugo savo duomenų bazėje. Kai naudotojai atlieka paiešką „Google“, jis pateikia naudingiausią informaciją. Tai dažniausiai atliekama pagal raktinius žodžius, kurie atitinka paieškos užklausas.

Norint gauti aukštesnį SERP reitingą, strategiškai įtraukite į savo turinį tinkamus raktinius žodžius. Pavyzdžiui, jei jūsų svetainė skirta vestuvių planavimo paslaugoms ir pagrindinis raktinis žodis, kurį norite reitinguoti, yra „vestuvių planavimas“, tai naudokite šį raktinį žodį savo nukreipimo puslapiuose, pavadinimuose ir tinklaraščio įrašuose. Tai padidins galimybę, kad „Google“ pripažins jūsų turinį kaip atsakymą į šį raktinį žodį ir rodo jį aukščiau SERP, kad padėtų vartotojams, ieškantiems informacijos.

Tačiau turėkite omenyje, kad daugybė raktinių žodžių turinyje be svarbios informacijos gali atgrasyti lankytojus, kurie pasitrauks ir ieškos kitos, geresnės svetainės. Todėl svarbu, kad turinys ne tik būtų pagrįstas raktiniais žodžiais, bet ir būtų vertingas ir atitiktų skaitytojų poreikius.

Be to, tvarkingai struktūrizuotas turinys, taip pat vadinamas turinio atvaizdavimu, palengvina „Google“ robotams aptikti ir indeksuoti jūsų svetainę, padidindamas tikimybę, kad ji bus rodoma pirmuose paieškos puslapiuose.

Kaip teikti pirmenybę turiniui kuriant interneto dizainą

Svetainės kūrimas prasideda nuo turinio planavimo, panašiai kaip užsisakant tinkamą porą batų. Svarbu žinoti savo batų dydį ir turinio tipą, kuris bus įtrauktas į jūsų svetainę, siekiant sukurti geriausią išdėstymą. Jei nežinote, kas bus įtraukta į svetainę, dizainas gali būti perkrautas nereikalingais elementais arba praleisti svarbius elementus.

Įtraukite klientą į procesą

Jei kuriate svetainę klientui, tai būtina gerai pažinti klientą ir jo prekės ženklą, siekiant sukurti jiems patinkantį dizainą. Turinys dažnai yra elementas, su kuriuo klientai tiesiogiai sąveikauja, nes jie patvirtina ir reikalauja daugybės vaizdų ir tekstų. Tačiau galite ir toliau puoselėti šį santykį, prašydami jų įnašo dizaino procese ir išlaikant bendravimą viso projekto metu.

Norėdami geriau pažinti klientą, ištyrinkite jo verslo sritį, vertybes ir įsitikinimus. Jei klientas turi prekės ženklo vadovą, suderinkite bet kokius sąsajos elementus su šiais nurodymais. Ar tinkamai naudojamas jų logotipas? Ar pagrindiniai kvietimai veikti akcentuojami visoje svetainėje? Ar kopija atitinka kliento prekės ženklo balsą? Šie klausimai yra svarbūs klientui ir jų atsakymai.

Jei įmanoma, užtikrinkite nuolatinį kliento grįžtamąjį ryšį per visą projektavimo procesą. Atsiliepimai ir bendravimas su klientu padidina pasitikėjimą, nes jie gali matyti progresą ir tai sutrumpina patvirtinimo etapų laiką.

Glaudžiai bendradarbiaukite su turinio kūrėjais

SEO, turinys ir interneto dizainas yra glaudžiai susiję elementai. Visa komanda turi dirbti pagal bendrą turinio strategiją, todėl svarbu užtikrinti nuolatinį bendradarbiavimą viso projekto metu ir suteikti pirmenybę bendroms strategijoms. Viskas, nuo pagrindinių svetainės struktūros elementų kūrimo iki puslapio maketavimo, turėtų būti suderinta ir integruota į bendrą komandos strategiją.

Tai nereiškia tik mygtukų išdėstymo ar antraščių suderinimo su turiniu – tai apima ir tai, kaip kopija skatina konversijas, kokie spalvų deriniai pritraukia vartotojų dėmesį ir prailgina jų buvimą svetainėje, bei kaip vaizdai skatina pokalbius ir klausimus apie produktus.

Svarbu neapsiriboti vien tuo – reikia glaudžiai bendradarbiauti su visais, kurie prisideda prie svetainės srauto didinimo – nuo SEO specialistų iki interneto dizainerių – siekiant optimaliai optimizuoti turinį. Kuo daugiau žinių ir perspektyvų dalyvauja projekte, tuo geriau galima pasiekti geriausius rezultatus.

Pradėkite nuo turinio plano

Nors pradiniams patvirtinimams logotipams ar spalvų schemoms galite sukurti paprastus maketus, kurdami visus tinklalapio puslapius, pradėkite nuo turinio plano. Kliento patvirtintos turinio strategijos ir planai užtikrina, kad kuriate svetainę atitinkant jų lūkesčius. Pavyzdžiui, jie gali turėti pageidavimų dėl konkrečių puslapių arba jiems gali būti svarbu meniu veikimas.

Verta apsvarstyti galimybę įtraukti tiek trumpalaikį, tiek ilgalaikį turinio planą, kad geriau suprastumėte svetainės vystymosi eigą. Tai taip pat turi įtakos svetainės dydžiui, kurį kuriate: jei planuojate tinklaraščio turinį, kuris bus skelbiamas kas savaitę, turėtumėte pasirinkti tinklalapio kūrimo platformą, palaikančią daugiau nei 20 puslapių. Jei turite ribotą informaciją arba kelias ilgesnes teksto dalis, 20 puslapių gali būti pakankamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post

SEO Patarimai padėsiantys iškelti puslapį į aukštesnes pozicijas

Kaip padidinti lankytojų srautą internetinėje svetainėje?Kaip padidinti lankytojų srautą internetinėje svetainėje?

Sužinosite Sukurkite gerai suprojektuotą puslapįSutelkite dėmesį į konkrečią temąPasirinkite tinkamus raktažodžiusKurkite kokybišką turinįKurkite patrauklius puslapių pavadinimus ir antraštesOptimizuokite savo paveikslėliusSumažinkite svetainės krovimosi laikąRašykite informatyvius ,,Meta” aprašymusPuslapių susiejimas Galbūt nesenai susikūrėte