Google patarimai renkantis domeno pavadinimą

Google patarimai renkantis domeno pavadinimą post thumbnail image

Johnas Muelleris, Gary Illyesas ir Martinas Splittas iš “Google” paieškos ryšių komandos neseniai podcast’e “Search Off The Record” aptarė dažnai tarp svetainių savininkų ir SEO ekspertų keliamą klausimą: kaip raktiniai žodžiai domenų varduose veikia paieškos sistemas.

Raktinių žodžių ginčas

Muelleris pradėjo diskusiją klausdamas: „Ar man reikėtų į savo domeno pavadinimą įtraukti raktinius žodžius, ar man geriau rinktis prekės ženklą?” Į šį klausimą Illyesas atsakė su humoru, teigdamas, kad atsakymas nėra tiesmukas.

Illyesas teigė: „Žiūrint iš Google ar paieškos sistemos pozicijos… Na, nežinau, ar tai galima vadinti paieškos perspektyva. Bet manau, kad pagal „Google“ ir Steve’o nuomonę tai nėra itin svarbu”.

Vartotojo perspektyva

Illyesas nurodė, kad nors raktažodžių įtraukimas į domeną gali neturėti tiesioginio poveikio paieškos sistemos reitingams, tai gali veikti vartotojų sprendimus ir elgesį. Pavyzdžiui, jis sakė: „Jeigu aš noriu pasidaryti paso nuotrauką, man pateikiamos įvairios svetainės. Tarp jų yra passportphoto.com. Kaip vartotojas, aš linkęs pasirinkti ir paspausti ant passportphotos.com.“

Domenai su brukšneliais

Splittas abejojo, ar brūkšneliai domeno pavadinime arba tikslios atitikties domenai turėtų kokį nors poveikį, į ką Illyesas atsakė:

„Viskas, kas yra URL, gali būti manipuliuojama svetainės savininko. Todėl mes tikriausiai nenorime per daug vertinti šios informacijos. Tai reiškia, kad tai gali nepadėti pagerinti reitingavimo taip, kaip kai kurie žmonės galvoja.

T. y., paieškos sistemos požiūriu, brūkšnelių buvimas domeno pavadinime nėra svarbus.

Tačiau Illyesas pridūrė, kad iš naudotojo patirties perspektyvos „domenus su brūkšniu gali būti lengviau perskaityti“.

Pavyzdys: Seo-rocket.lt

Žvilgsnis ne tik į raktinius žodžius: prekės ženklo kūrimo perspektyva

Diskutuojant apie ilgalaikes pasekmes, susijusias su domenų vardų pasirinkimu, Muelleris patarė daugiau vertinti prekės ženklą, o ne raktinius žodžius.

Muelleris paaiškino: „Jūsų svetainė tikriausiai laikui bėgant keisis. Galbūt šiuo metu jūs pardavinėjate bulvių skustuvus, tačiau galbūt po metų jūs pradėsite pardavinėti avokadų skustuvus. Jei jūsų svetainė vadinasi bestpotatopeeler2023.com, tuomet būtų keblu pradėti pardavinėti avokadų skustuvus.

Galutinėje išvadoje, “Google” paieškos ryšių komanda rekomenduoja raktinių žodžių įtraukimą į domenų pavadinimus laikyti verslo, o ne SEO strategijos dalimi.

Kaip pabrėžė Muelleris: „Turite galvoti ilgalaikėje perspektyvoje, nes domeno vardo pakeitimas yra varginantis. Ir jūs norite, kad jūsų domenas būtų ilgalaikis, jei tai įmanoma.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Post

Kas yra domenas

Kas yra domenas?Kas yra domenas?

Domeno vardas yra tekstinis identifikatorius, susijęs su raidiniu ir skaitmeniniu IP adresu, kuris naudojamas siekiant patekti į interneto svetainę per internetinę naršyklę. Kitaip tariant, domeno vardas yra tekstinė frazė, kurią